środa, 13 kwietnia 2011

Tune-Yards - Who kill - 2011

music : experimental

Pare slow na temat artysty ze strony eramusicarden.pl autorstwa Marcina Bienka :

Tune-Yards to jednoosobowy projekt ,za którym stoi multiinstrumentalistka Merrill Garbus. Artystka opiera swoje utwory na minimalistycznej sekcji rytmicznej i zapętlonych wokalach, które nadają jej muzyce niepowtarzalnego charakteru. Popularność spadła na nią w 2009 roku, po wydaniu debiutanckiego albumu "Bird-Brains". To na wpół amatorskie wydawnictwo, przykuło uwagę serwisu pitchfork.com, który jako pierwszy przedstawił ją światu (krążek trafił na listę 50. najlepszych albumów 2009 roku).
Wkrótce po premierze, debiut Tune-Yards spotkał się z zainteresowaniem wytwórni 4AD, która wydała reedycję krążka. Od tamtej pory artystka zajęła się koncertowaniem. Dotarła m.in. do Polski, gdzie wystąpiła  na Off Festivalu, prezentując swoje piosenki i interpretacje kompozycji Chopina.
Dodam od siebie plyta bardzo pozytywna, mocno rytmiczna z bardzo ciekawymi wokalami :) a posta dedykuje swojej siostrze :) link do downloadu moze dzialac bardzo krotko poniewaz plyta jeszcze nie wyszla ale bede aktualizowal za problemy ze sciagnieciem z gory przepraszam

1 komentarz:

  1. jeeee tak to jest to czego dusza pragnie.. wielkie dzieki
    niech moc cie nie opuszcza
    pozdro

    OdpowiedzUsuń