poniedziałek, 16 maja 2011

Jesu - Ascension - 2011

music : post rock, ambient

Nowa plytka na ktorej Jesu podarza znanymi juz i stworzonymi przez siebie sciezkami. Nie przesluchalem jej na tyle by wyjezdzac z takimi haslami ale wydaje mi sie byc jego najlepsza dotychczasowa pozycja. Bardzo dojrzala i swietnie wyprodukowana plyta. Dla tych co nie znaja info z wikipedi :

Wikipedia :


Jesu - brytyjska formacja muzyczna założona w 2003 przez Justina Broadricka, byłego członka takich zespołów, jak Napalm Death czy Godflash, działającego również pod szyldem Final.
Jesu był początkowo projektem jednoosobowym: Broаdrick sam nagrał i wydał pierwszą płytę, zatytułowaną Heart Ache. Pod koniec 2003 r. dołączyli do niego Diarmuid Dalton oraz perkusista Swans, Ted Parsons. Zespół w trójkę nagrał drugą płytę, a pierwszy pełnoprawny album, zatytułowany po prostu Jesu. W 2006 r. wyszła kolejna EP-ka Jesu, zatytułowana Silver. W roku 2007 światło dzienne ujrzały następne wydawnictwa - albumy Conqueror i Pale Sketches, EP-ki Sundown / Sunrise i Lifeline, oraz split z Eluvium. W przygotowaniu są też splity z Battle of Mice i Envy oraz EP Why Are We Not Perfect.
Muzykę wykonywaną przez Jesu można określić jako rock eksperymentalny, łączący shoegaze oraz drone doom metal. Słychać w niej także wpływ takich gatunków, jak post rock, ambient czy rock industrialny. Utwory zespołu charakteryzują się dość powolnym tempem, często oparte na mocnym, potężnym riffie. Zawierają duży ładunek emocji, ukryty w melodiach instrumentów (przede wszystkim gitar) lub wokalizach Broаdricka. Na późniejszych wydawnictwach muzyka staje się bardziej stonowana, spokojniejsza.

1 komentarz: