środa, 11 maja 2011

Bear Claw - Refuse This Gift - 2010

music : post hardcore

Znalezione bio w wydarzeniu facebookowym : 

Bear Claw powstało w 2002 roku jako poboczny projekt Roba, Scotta i Richa – muzyków Hello Operator. Działalność macierzystego zespołu została zawieszona po tym jak gitarzysta Pete wyjechał na studia do Włoch. Rich zamienił gitarę na bas, a po kilku tygodniach powstał pierwszy utwór Bear Claw – “Chameleon”, w którym zaśpiewał Scott. Po stworzeniu kilku kolejnych kawałków Rich postanowił przeprowadzić się na wakacje do Carbondale, gdzie pozostali muzycy studiowali. Większość materiału, który znalazł się na debiutanckim albumie (“Find the sun”) powstała w piwnicy Scotta i Roba. Bear Claw wystąpili pierwszy raz na żywo właśnie w Carbondale, ale wkrótce Rich musiał wracać do rodzimego Chicago.

Rok później Scott i Rob byli już po studiach, a Bear Claw mogło dawać znacznie więcej koncertów. Podczas jednego z koncertów w Chicago ich demo trafiło w ręce Ryana Duncana z Sickroom Records. Ryan skontaktował się z kapelą, a kilka tygodni później mieli już podpisany kontrakt. “Find the sun” było już zarejestrowane, a z pomocą Sickroom trafiło do sklepów w październiku 2004. Cały kolejny rok trio dzieliło czas na koncertowanie i pracę na pełen etat, w międzyczasie pojawiały się także szkice nowych utworów.

W kwietniu 2007 roku Bear Claw ponownie weszli do studia Electrical Audio, w efekcie w sierpniu Sicroom Records wydało drugi album kapeli – “Slow speed: deep owls”. Po premierze krążka pojawiły się pierwsze plany europejskiej trasy. Po kilku miesiącach wymiany maili i nawiązaniu współpracy z europejską agencją Bear Claw wyruszyli na 21 koncertów (w ciągu 23 dni) do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Włoch oraz Szwajcarii. Po powrocie do Stanów muzycy zarządzili przerwę w koncertowaniu i początek prac nad trzecim albumem. “Refuse this gift” (wydane ponownie przez Sickroom Records) ukazało się w październiku 2010. W maju 2011 roku kapela powróci do Europy, tym razem w towarzystwie kapeli Self-Evident.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz