sobota, 26 marca 2011

The Jolly Boys - Great Expectations 2010

 

   Absolutnie przekozacka plyta. 12 bardzo fajnie zagranych coverow przez ekipe ktora jest tak stara ze powinna nie zyc. Nie bede rzezbil w gownie wklejam info z wikipedi :
      The Jolly Boys – zespół grający styl mento (wczesna odmiana reggae), pochodzący z Port Antonio na Jamajce. Zespół powstał w roku 1955 i największe sukcesy komercyjne osiągał w końcu lat 80.ych i na początku 90.ych XX wieku, szczególnie wśród miłośników stylu reggae i world music. Jest to najdłużej działająca grupa grająca styl mento na Jamajce
    
W końcu lat 40.ych lub na początku lat 50.ych XX wieku powstała grupa Navy Island Swamp Boys, której członkami byli Moses Deans grający na banjo i gitarze, Noel Lynch na gitarze i “Papa” Brown na rumba box. Po rozpadzie zespołu w 1955. dwóch jego członków Deans and Brown założyło The Jolly Boys, do których dołączyli Derrick “Johnny” Henry grający na marakasach i bębnach, Martell Brown na gitarze i David “Sonny” Martin na gitarze. Dopiero w latach 60.ych do zespołu dołączył na stałe perkusista Allan Swymmer.
W latach 60.ych popularność zespołu na Jamajce stale rosła, co zainteresowaniem także zagranicą - w 1966 zespół wyjechał do New Hepshire. W 1969 1969 Allan Swymmer przeprowadził się z Port Antonio do Saint Anna's Bay i założył konkurencyjny zespól z lokalnymi muzykami o nazwie Jolly Boys (wydali dwie płyty Roots of Reggae: Music From Jamaica (1977) i Jolly Boys at Club Caribbean (1979)).
W końcu lat 70.ych kilku z członków zespołu zmarło i zespół zawiesił działalność. W latach 80.ych Swymmer ponownie przeniósł się do Port Antonio i wraz z Deansem reaktywował zespół z Josephem “Powda” Bennettem grającym na rumba box. W 1989 zespół zauważył kompozytor i producent Jules Shear, dzięki któremu powstały cztery płyty, a zespół odbył kilka światowych tournee.
Po śmierci Mosesa Deansa w 1998 zespół gra lokalnie w Port Antonio i po roku 2000 znów doszło do rozpadu na dwa zespoły - pierwszy Swymmera i drugi Benetta. Zespoły te były zatrudniane przez GeeJam - lokalne studio nagraniowe, do zabawiania artystów nagrywających w studiu. W studiu tym nagrywali m.in. No Doubt, the Gorillaz, Drake czy Amy Winehouse. W 2008 GeeJam zostało hotelem i ponownie zjednoczony zespół grał tu na stałe. W efekcie współpracy powstał album Great Expectation zawierający covery znanych rockowych utworów zaaranżowane w stylu mento wydany w roku 2010.
 

      Takze wczoraj plyta made my day czek it

download

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz