piątek, 10 czerwca 2011

Kobong - Kobong - 1995, Chumry Nie Było - 1997


music : progresive math metal

Piękna matematyczna naparzanka. Moim zdaniem najlepszy polski zespół metalowy ever. Niesamowity wokal, super aranże a na dodatek zespół absolutnie wyprzedził czasy. Krótka notka z Wikipedii poniżej :

Kobong, hard rock, hardcore, rockKobong - warszawski zespół rockowy działający w latach 1994-1998. Na rynku ukazały się dwa albumy: "Kobong" (1996) oraz "Chmury Nie Było" (1998). Jeden z utworów znalazł się na polskiej ścieżce dźwiękowej do filmu "Trainspotting". Kobong występował także na pokazach premierowych tegoż filmu w największych miastach w Polsce (Kraków, Legnica, Warszawa, Poznań, Sopot).
Muzyka zespołu była żywiołowa i oryginalna. Zespół określany był mianem prekursora ciężkiego grania. Twórczość Kobonga określana była mianem wykraczającej poza swoją epokę. Po rozpadzie zespołu muzycy zajęli się innymi projektami muzycznymi. Tworzą m.in. zespoły NYIA, Neuma oraz Samo. Bogdan Kondracki jest uznanym producentem muzycznym. 25 stycznia 2005 roku Robert Sadowski zmarł nagle na atak serca.

Skład:

Bogdan Kondracki - wokal, gitara basowa
Maciej Miechowicz - gitara elektryczna
Robert Sadowski - gitara elektryczna
Wojciech Szymański - perkusja

Dyskografia:

01. Kobong (1995)
02. Chmury Nie Było (1997)

Oficjalna strona internetowa: brak
MySpace: www.myspace.com/kobongband
 

2 komentarze:

  1. AVE KOBONG, pamiętasz jak szablon z kliszy zapodałem i na supersamie sie odbijało i na rurach to. ale byliśmy odpałami. który 13-15 latek dziś śłucha takich rzeczy?? BARBRA STREJSOND turu ru ru ru ruru ru ru ruru... :P

    OdpowiedzUsuń
  2. szkoda ze tu nie ma opcji lubie to bo bym klknal pod twoim komentem :)

    OdpowiedzUsuń